Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Akademia Piłkarska Piłkarskie Nadzieje futsalowym Mistrzem Podkarpacia do lat 12

W sobotę 24 listopada br. poznaliśmy zwycięzcę Młodzieżowych Mistrzostw Podkarpacia w futsalu w kat. U-12.

Podopieczni Pawła Mrozika, którzy okazali się najlepsi podczas rozgrywek eliminacyjnych w Cmolasie, także i w finałowych zmaganiach nie mieli sobie równych. Rozgrywki finałowe poprzedziły cztery turnieje eliminacyjne, a wzięło w nich udział aż 31 drużyn, które rozegrały między sobą 75 spotkań. Projekt MMP w futsalu U-12 wsparło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Zgodnie z oczekiwaniami Turniej w Tryńczy przyniósł sporo emocji. Ciekawa była jego formuła, bowiem ośmiu finalistów z eliminacji i gospodarz zawodów, zostało przydzielonych do trzech grup, rywalizując „każdy z każdym”.

Po fazie grupowej rozgrywane były mecze barażowe, co dawało możliwość awansu do dalszej rywalizacji również tym drużynom, które nieco gorzej poradziły sobie w fazie grupowej. Spotkania od samego początku stały na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie, a o bezpośrednim rozstrzygnięciu spotkań decydowały niekiedy sekundy. W rozgrywanych meczach nie brakowało emocji a zawodników do walki zagrzewała licznie zgromadzona publiczność.  

Klasyfikacja końcowa

1. Akademia Piłkarska Piłkarskie Nadzieje Mielec
2. Beniaminek Krosno
3. Tempo Nienaszów
4. Orlik Przemyśl
5. Góral Tryńcza
6. Stal Rzeszów
7. Stal Łańcut
8. JKS Jarosław
9. Dynovia Dynów

Podobnie jak w eliminacjach, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz puchary. Nie zabrakło również nagród indywidualnych dla najlepszych zawodników.

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy bramkarz –Tymon Kubacki  (Beniaminek Krosno)
Najlepszy zawodnik – Szymon Gierlach (Beniaminek Krosno)
Król strzelców – 15 bramek – Hubert Sroczyński (Piłkarskie Nadzieje Mielec)

Nagrody wręczali Elżbieta Kubrak Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tryńczy, Łukasz Krawczyk Przewodniczący Wydziału Futsalu Podkarpackiego ZPN oraz Przemysław Górski Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Tryńcza.

Tegoroczny turniej Młodzieżowych Mistrzostw Podkarpacia w futsalu U-12 zorganizowany był przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dzięki pozyskanym środkom w kwocie 40 tys. zł. możliwy był bezpłatny udział drużyn, wyżywienie dla uczestników oraz atrakcyjne nagrody.