Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

„Bezpieczne ferie 2019” – ruszyła policyjna akcja

11 lutego dzieci i młodzież z Podkarpacia rozpoczną wyczekiwane ferie zimowe. Na terenie naszego regionu, o bezpieczeństwo zadbają łańcuccy policjanci, prowadząc akcję „Bezpieczne ferie 2019”.

 

fot.arch.TV Łańcut

Głównym celem akcji „Bezpieczne ferie 2019” jest zapewnienie bezpieczeństwa. Policjanci z Łańcuta od kilku dni odwiedzają szkoły na terenie naszego powiatu.  Przekazują uczniom i opiekunom zasady zachowania i opowiadają o zagrożeniach z jakimi mogą spotkać się podczas ferii.

To nie wszystko, bo podczas dwutygodniowego wypoczynku funkcjonariusze odwiedzać będą również dzieci i młodzieży na zorganizowanych zimowiskach. Będą rozmawiać z nimi oraz opiekunami na temat bezpiecznych zachowań w czasie ferii. Podczas codziennych służb sprawdzą natomiast „dzikie lodowiska” i miejsca, gdzie może dochodzić do podawania i sprzedaży alkoholu osobom nieletnim.

Okres ferii zimowych wiąże się również z nasileniem ruchu na drogach, dlatego podczas prowadzonych kontroli policjanci zwracać będą szczególną uwagę na autokary przewożące dzieci i młodzież. 

Sprawdzimy między innymi stan techniczny pojazdów, właściwy załadunek bagażu oraz trzeźwość kierowców – informują policjanci. Organizatorzy wyjazdów lub rodzice mogą zwrócić się o sprawdzenie autokarów w miejscowych jednostkach Policji, najlepiej odpowiednio wcześniej, aby uzgodnić miejsce i godzinę przeprowadzenia takiej kontroli – dodają.