Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Bezpieczne ferie 2020

Już od poniedziałku dzieci i młodzież z Podkarpacia rozpoczną ferie zimowe. W trosce o ich bezpieczeństwo łańcuccy policjanci na terenie naszego regionu prowadzą działania „Bezpieczne ferie 2020”.

 

Podstawowym celem prowadzonej akcji jest przede wszystkim zapewnienie bezpiecznego wypoczynku wszystkim dzieciom i młodzieży. Podejmowane działania odbywać się będą na wielu płaszczyznach.

Łańcuccy policjanci odwiedzają szkoły na terenie naszego powiatu, by rozmawiać z dziećmi i młodzieżą na temat zbliżającego się odpoczynku. Funkcjonariusze przypominają zasady bezpieczeństwa oraz wskazują zagrożeniami, z jakimi mogą spotkać się podczas ferii.

W trakcie dwutygodniowego wypoczynku policjanci odwiedzać będą również dzieci i młodzieży na zorganizowanych zimowiskach. Będą rozmawiać z nimi oraz opiekunami na temat bezpiecznych zachowań w czasie ferii. Podczas codziennych służb sprawdzą natomiast „dzikie lodowiska” i miejsca, gdzie może dochodzić do podawania i sprzedaży alkoholu osobom nieletnim.

Okres ferii zimowych wiąże się również z nasileniem ruchu na drogach, dlatego podczas prowadzonych kontroli policjanci zwracać będą szczególną uwagę na autokary przewożące dzieci i młodzież. Funkcjonariusze sprawdzą między innymi stan techniczny pojazdów, właściwy załadunek bagażu oraz trzeźwość kierowców. 

Przypominamy, że organizatorzy wyjazdów lub rodzice mogą zwrócić się o sprawdzenie autokarów w miejscowych jednostkach Policji, najlepiej odpowiednio wcześniej, aby uzgodnić miejsce i godzinę przeprowadzenia takiej kontroli.

Źródło: KPP Łańcut