Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Centrum Medyczne w Łańcucie realizuje projekt za prawie 50 mln

Wczoraj na terenie łańcuckiego szpitala, w miejscu gdzie powstanie nowy pawilon diagnostyczno–zabiegowy, podpisano  umowę na dofinansowanie projektu „Rozbudowa szpitala o oddział anestezjologii i intensywnej terapii i blok operacyjny oraz pozostałych oddziałów”.

Całkowity koszt inwestycji wynosi około 50 mln zł. Dofinansowanie przez samorząd województwa to 10 mln z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Obecny łańcucki oddział anestezjologii, jak również sale operacyjne potrzebują kompleksowego remontu. Jak mówił lekarz anestezjologii Andrzej Makara, warunki tam panujące nie spełniają współczesnych norm.

Staramy się je dostosować, ale nie we wszystkich aspektach jest to możliwe. Ten nowy budynek pozwoli nam pracować na poziomie europejskim – dodał.

Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępności i jakości usług zdrowotnych w regionie.

Nowy oddział anestezjologii i intensywnej terapii to dwie sale dla pacjentów (sala pięcioosobowa i jednoosobowa izolatka). Na nowym bloku operacyjnym przewidziano: trzy sale operacyjne, w tym jedna z możliwością cięć cesarskich, trzyosobową salę wybudzeniową, pomieszczenia przygotowania pacjenta, pokój lekarski, jak również salę pooperacyjną. Sale operacyjne zostaną wyposażone w kolumny anestezjologiczne, kolumny chirurgiczne oraz lampy operacyjne.

Dotychczas został wyłoniony wykonawca inwestycji. Jak zapewniały władze powiatu budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku.

Więcej na ten temat w Wydarzeniach TV Łańcut.