Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Dariusz Mirosław i Monika Mach-Wała zwycięzcami Łańcuckiego Maratonu Rowerowego Granicami Powiatu

23 czerwca odbył się IV Łańcucki Maraton Rowerowy Granicami Powiatu. 70 zawodników miało do pokonania 225 km. Wyścig rozpoczął się o godz. 8:00 i wyruszył spod filii MDK na Podzwierzyńcu. Cała trasa przebiegała przez okoliczne miejscowości m.in. Dębinę, Białobrzegi, Budy Łań., Żołynię, Brzózę Stad., Rakszawę, Zalesie, Medynię Gł., Czarną, Wolę Małą. Najmłodszym uczestnikiem maratonu był 5-letni Bartek Machowski, który wraz z mamą pokonał 75 km.

Kiedy czołówka pokonała 170 km przyszło nagłe załamanie pogody. Temperatura z 16 stopni spadła do 9 stopni, wiatr zaczął się wzmagać a jego porywy niesamowicie wykańczały kolarzy. Na 180 km, kiedy wiatr nie ustawał a do tego zaczął padać bardzo zimny deszcz i grad, kolarze momentalnie doznawali szoku termicznego. Dlatego też, czołówka szybko podzieliła się na małe grupki. Dariusz Mirosław na podjeździe do Kopań Żołyńskich zaatakował i sam pokonał dystans 40 km samotnie w zimnie, deszczu i gradzie.

Mimo złej pogody, zwycięzcą łańcuckiego maratonu w M-Open został Dariusz Mirosław, natomiast w K-Open Monika Mach-Wała.

Na zakończenie zawodnicy otrzymali okolicznościowe medale z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz dyplomy i nagrody rzeczowe.