Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Dni Miasta i Powiatu Łańcuckiego – dzień drugi

II dzień – (16.06 – sobota)

Drugi dzień rozpoczęła gra miejska zorganizowana przez Miejski Dom Kultury w Łańcucie. Tegoroczna piąta już edycja wpisała się w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jej uczestnicy mieli za zadanie odnaleźć miejsca pamięci narodowej w Łańcucie.

W ramach Dni Miasta i Powiatu Łańcuckiego, tego dnia odbył się bieg uliczny „Łańcucka Piątka” oraz po raz pierwszy w Łańcucie Puchar Narodów Strongman. W zawodach wystartowali siłacze z siedmiu krajów: Polski, Białorusi, Czech, Słowacji, Węgier, Ukrainy i Litwy.

Sobotni wieczór to czas koncertów. Tym razem gwiazdą wieczoru był Rafał Brzozowski. Artysta karierę muzyczną rozpoczął w 2002 roku udziałem w „Szansie na sukces”, w 2012 roku ukazał się jego pierwszy album studyjny „Tak blisko”. Za singiel o tym samym tytule otrzymał nagrodę telewidzów w kategorii Hit lata. Dzisiaj na swoim koncie ma cztery albumy studyjne.

Po koncercie Rafała na scenie pojawił się rodzimy zespół DOC., który powstał z inicjatywy dwóch łańcuckich lekarzy Konrada Bauma i Tomasza Ryznara. Zespół wypracował własny styl i brzmienie oparte na rocku i bluesrocku. W lutym ubiegłego roku odbyła się premiera ich pierwszej płyty „Dla kilku chwil”.

Publiczność tym razem nie zawiodła, bo na koncertach pojawiły się tłumy.

Wieczór zakończył pokaz fajerwerków.

fot. E. Soński