Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Do późna w bibliotece – za nami wielka impreza łańcuckiej MBP

Gry i zabawy dla najmłodszych prowadzone przez Kingę i Kamila Wierzbińskich, wspólne rysowanie wielkiego muralu z naszych czytelniczych snów razem z artystką Barbarą Porczyńską i jej córką Mają, wsłuchiwanie się w wiersze Czesława Koszałki, stół uginający się od pierogów, proziaków, ciast i wielu regionalnych przysmaków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Bud Łańcuckich (Prawa Strona) i wiele innych atrakcji czekało na nas podczas tegorocznej Nocy Bibliotek – największej imprezy (nie tylko) czytelniczej w łańcuckiej MBP.

Szczególnym punktem programu przygotowanego na 13 maja był występ zespołu „U Studni”, grupy złożonej z muzyków, którzy przez wiele lat współtworzyli Stare Dobre Małżeństwo. Wraz z nimi do Łańcuta zawitał Adam Ziemianin – krakowski poeta z Muszyny, autor poezji do wielu utworów zespołu i wieloletni przyjaciel jego członków. Koncert w Łańcucie, choć w strugach deszczu, spotkał się z wielkim zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem publiczności. Artyści odwdzięczyli się publice, zapraszając osoby bez parasoli pod dach sceny, tworząc na kilka chwil wyjątkowy i ujmujący obraz jedności muzyków z słuchaczami.

Fragmenty koncertu i wywiad z artystami już wkrótce w magazynie Wolna Scena. Relację z całego wydarzenia znajdziecie również w najbliższych Wydarzeniach TV Łańcut.