Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Dodatkowy koncert The King’s Singers

Z uwagi na duże zainteresowanie koncertem The King’s Singers, w ramach 58. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie zorganizowany zostanie dodatkowy koncert, który odbędzie się 12 maja 2019 r. o godz. 15:00 w Sali Balowej Muzeum-Zamku w Łańcucie (cena: 100 zł).

Bilety są już dostępne w sprzedaży, zarówno w Kasie Biletowej jak i online:

http://www.filharmonia.rzeszow.pl/repertuar/dzien,12-05-2019.html
http://festiwallancut.pl/koncerty/12-maja-2019r-godz-1500/

The King’s Singers_3 (C) Rebecca Reid (2)

Patrick Dunachie – kontratenor
Edward Button – kontratenor
Julian Gregory – tenor
Christopher Bruerton – baryton
Nick Ashby – baryton
Jonathan Howard – bas

Zespół The King’s Singers został założony 1 maja 1968 roku przez sześciu śpiewaków – absolwentów King’s College. Rok 2018 był rokiem celebrującym 50-lecie powstania zespołu. The King’s Singers, to zespół uznany na całym świecie za wirtuozerię, pozytywną energię i charyzmę śpiewający dla setek tysięcy słuchaczy; grupa regularnie występuje w Europie, Azji, obu Amerykach i Australii i Oceanii. Artyści są rozpoznawalni dzięki nieskazitelnej intonacji, brzmieniu, dykcji i idealnemu wyczuciu rytmu. King’s Singersi są też wytrawnymi i dowcipnymi konferansjerami swoich koncertów.

Repertuar grupy jest bardzo różnorodny – od średniowiecznych motetów i renesansowch madrygałów po jazz i hity popowe. Na specjalne zamówienie The King’s Singers powstało ponad 200 utworów takich kompozytorów jak: Luciano Berio, Gyorgy Ligeti, Sir James McMillian, Krzysztof Penderecki, Toru Takemitsu, Sir John Tavener, Gabriela Lena Frank czy Eric Whitacre. The King’s Singers dzielą się swoimi umiejętnościami na wielu warsztatach i klasach mistrzowskich. Fundacja The King’s Singers organizuje A Carol For Christmas – konkurs dla młodych i nieznanych kompozytorów, którego główną nagrodą jest możliwość włączenia utworu zwycięzcy do repertuaru grupy. Imponujący dorobek artystyczny zespołu znajduje potwierdzenie w szeregu zdobytych nagród, takich jak dwie statuetki Grammy (2009 roku za Płytę Simple Gifts, 2012 roku za Light and Gold Erica Whitacre) oraz  nagrodę Emmy, a także wyróżnienie na łamach „Hall of Fame” prestiżowego magazynu muzycznego Gramophone.