Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

„Dwunastu gniewnych ludzi” w dzielnicy Podzwierzyniec

12 listopada w filii Miejskiego Domu Kultury na Podzwierzyńcu odbył się kolejny spektakl z cyklu „Jesiennych spotkań z teatrem”. Tym razem wystąpił Teatr Dramatyczny w Krzemienicy, który zaprezentował „12 gniewnych ludzi”. Jest to sztuka oparta na amerykańskim dramacie sądowym z 1957 roku, opowiadającym historię ławy przysięgłych, obradującej po procesie młodego chłopaka oskarżonego o morderstwo. Spośród dwunastu przysięgłych tylko jeden nie jest do końca przekonany o winie oskarżonego.

Wystąpili:

Sędzia – Wiesław Kołodziej, Prokurator – Adrianna Ruszel, Adwokat – Zygmunt Szubart, Świadkowie – Barbara Szubart, Wiesław Welc, Oskarżony – Michał Pelc, Protokolant – Brygida Furman, Ława przysięgłych – Bartosz Buk, Józef Buk, Walerian Buk, Zenon Buk, Bogdan Bieniasz, Sebastian Gwizdak, Zygmunt Kluz, Arkadiusz Magda, Piotr Pasierb, Mirosław Pelc, Mieczysław Rejman, Krzysztof Skrobacz.

Reżyseria: Zygmunt Kluz

fot. Edward Soński

***

Cykl „Jesiennych spotkań z teatrem” w filli MDK Podzwierzyniec rozpoczął spektakl „Requiem dla gospodyni”, w wykonaniu Teatru „Sioło”, działającego przy GOKiC w Rakszawie (o czym pisaliśmy TUTAJ).