Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Dzień Otwarty w Urzędzie Skarbowym

W sobotę 22 kwietnia 2017 r., wzorem lat ubiegłych, w Urzędzie Skarbowym w Łańcucie zorganizowany zostanie Dzień Otwarty. Wszyscy, którzy zamierzają osobiście złożyć lub wysłać deklarację podatkową, będą mogli to zrobić odwiedzając łańcucką skarbówkę w godz. od 9:00 do 13:00.

W tym dniu pracownicy pomogą wypełnić formularz podatkowy, poinformują o obowiązujących ulgach i odliczeniach podatkowych, wyjaśnią jak rozliczyć dochody zagraniczne oraz rozwieją wszelkie pozostałe wątpliwości związane z rozliczeniem PIT-ów za 2016 r.

W trakcie Dnia Otwartego czynne będzie specjalne stanowisko komputerowe z dostępem do Internetu umożliwiające złożenie zeznania PIT w formie elektronicznej lub skorzystanie z usług wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (PFR). Osoby, które będą chciały skorzystać z tej formy rozliczenia mogą liczyć na fachową pomoc pracownika, który pomoże szybko i bezpiecznie wysłać PIT drogą elektroniczną.

Aby wysłać swoje rozliczenie podatkowe przez Internet wystarczy zabrać ze sobą:

  • rozliczenie PIT-11, które otrzymujemy od pracowników lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach w 2016 r.
  • jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o zabraniu ze sobą potwierdzenia dokonania wydatków, które chcemy odliczyć
  • warto mieć ze sobą również zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2015 rok) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2015 r. – informacje te będą potrzebne do identyfikacji danych i wysłania zeznania.

Kolejnym udogodnieniem dla podatników rozliczających PIT-y za 2016 r., będą zaplanowane na 27 i 28 kwietnia wydłużone godziny pracy we wszystkich urzędach skarbowych. W tych dniach będą one czynne do godziny 18:00.

Info. US w Łańcucie