Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Dziś wernisaż wystawy Grzegorza Szczuki

Dziś o godz. 18:00 w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie odbędzie się wernisaż wystawy Grzegorza Szczuki „Gdzieś tam” – 2019 akryl na płótnie. Jest to fragment wystawy szykowanej na 2021 r., zatytułowanej „Tafle snów”. „Gdzieś tam” to próba namalowania jednego snu o wielu obliczach.

Grzegorz Szczuka – plastyk

Artysta od lat związany z branżą mediów i sztuki. Charakteryzator, stylista fryzur, plastyk. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu, Międzynarodowej Szkoły Charakteryzacji Ewy Marii Dziewulskiej oraz Nova Centrum Edukacyjnego – na kierunku fryzjerstwo – specjalizacja koki.

Jako charakteryzator i fryzjer pracował przy licznych produkcjach filmowych, serialach, reklamach, pokazach mody i sesjach zdjęciowych. Jako artysta tworzy własne dzieła, które można podziwiać w kolekcjach prywatnych jak i na autorskich wernisażach. Pracował m.in. w Teatrze Muzycznym Roma, na planie filmu „Pod mocnym aniołem” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, a także przy serialach telewizyjnych (Lekarze, WAWA NON STOP).

W Wyższej Szkole Artystycznej prowadzi zajęcia z fryzjerstwa.

„Gdzieś tam”, 2019 akryl na płótnie, to fragment wystawy szykowanej na 2021 r., zatytułowanej „Tafle snów”, „Gdzieś tam” to próba namalowani jednego snu o wielu obliczach. Twórca zostawia ze sobą nierealne miejsce, odwiedzane w podświadomości, z prawdziwymi emocjami, które temu towarzyszyły. Aby odzwierciedlić głębie swojej wizji, autor posłużył się kontrastem barw, sprzeczną pasowością oraz formą street artu – spray paitingiem. Dodatkowo czerpie inspirację ze swojego wewnętrznego dziecka, które pomaga mu zobrazować nierealne wyobrażenia, istniejącymi kształtami.

Inf. MDK Łańcut