Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

„Festiwal Psalmów Dawidowych” w Łańcucie

Organizatorzy zapraszają na III edycję „Festiwalu Psalmów Dawidowych”, który porusza serca dzięki wspaniałej muzyce polskiej i żydowskiej. Tegoroczny Festiwal pt.: „Honorując Sprawiedliwych” składa się z trzech koncertów w Polsce: w Rzeszowie (21 VIII Filharmonia Podkarpacka), w Kolbuszowej (22 VIII stadion sportowy) i Łańcucie (23 VIII Synagoga). Każdy z trzech koncertów rozpocznie się o godz. 19:00 i będzie miał niepowtarzalną i wyjątkową atmosferę. Wystąpią tacy artyści jak: Stanisław Soyka, Andrzej Lampert, Mieczysław Szcześcniak, Dariusz Malejonek czy Marcin Pospieszalski (szczegóły na plakatach). A wszystko przy niepowtarzalnej oprawie kantorów żydowskich, którzy są ogromną niespodzianką tego roku. W Łańcucie wydarzeniem kulturalnym będzie koncert w Synagodze kantora Yaakov Lemmera i pianisty Menachem Bristowski.

Organizatorem trzeciego „Festiwalu Psalmów Dawidowych” jest Fundacja SOAR im. Rodziny Ulmów. Patronat honorowy nad Festiwalem objął prof. dr hab. Piotr Gliński Wiceprezes Rady Ministrów Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na wszystkie koncerty wstęp jest bezpłatny za zaproszeniami. Wejściówki do odebrania w Rzeszowie ul. Cieplińskiego 4 w sekretariacie Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Bogdana Romaniuka.

Uwaga osoby zainteresowane wzięciem udziału w koncercie we wtorek 22 sierpnia br. w Kolbuszowej na stadionie sportowym proszone są o zgłoszenie swojego udziału w sekretariacie Starostwa Powiatowego w Łańcucie (tel. 17 225 70 00) lub e-mail: biuro@powiatlancut.pl w terminie do poniedziałku 20 sierpnia br. w celu rezerwacji wejściówek oraz ewentualnie przy większej liczbie zainteresowanych zamówienia autobusu na przejazd. W związku z czym prosimy o podanie oprócz imienia i nazwiska swojego nr tel. do kontaktu.

Informacje o działalności Fundacji SOAR im. Rodziny Ulmów można znaleźć na ich stronie http://fundacjasoar.pl/.