Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Gimnazjum nr 1 w Łańcucie jedzie na Mistrzostwa Polski Gimnazjady w koszykówce dziewczyn – historyczny awans!

Podwójny sukces Łańcuta w zawodach – organizacyjny i sportowy – oceniali po spotkaniu przedstawiciele Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie.

12938082_1049011601858882_1224493975142888532_nMłode koszykarki Gimnazjum Nr 1 w Łańcucie, które weszły do ścisłego finału wojewódzkiego walcząc dopiero w barażach, zostały mistrzyniami Podkarpacia. W finale pokonały mistrzynie z ubiegłego roku Gimnazjum nr 3 z Krosna-28:13 oraz Gimnazjum z Wierzawic -31:22. Nasze gimnazjalistki po raz pierwszy w historii łańcuckiej koszykówki zdobyły tak zaszczytny tytuł. Medale i nominacje do Ogólnopolskiej Gimnazjady, która odbędzie się 16-19 czerwca w Kołobrzegu wręczał szef Podkarpackiego Szkolnego Związku Sportowego Jacek Bigus.

4.Gimnazjum PADEW NARODOWA

Skład reprezentacji Gimnazjum Nr 1 w Łańcucie: Julia Bazan, Natalia Bróż, Maja Gwizdak, Julia Hatalska, Anna Krowicka, Zuzanna Kużniar, Emilia Możdżeń, Natalia Stropek, Monika Szpunar, Wiktoria Tkacz. Trener Adam Naróg.

info: MOSiR Łańcut