Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

I LO w Łańcucie na liście najlepszych liceów w Polsce

W corocznym Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących prowadzonym przez portal edukacyjny Perspektywy, najwyżej ze szkół powiatu łańcuckiego zostało ocenione I LO im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie.

Ranking Perspektyw tworzony jest za pomocą trzech kryteriów: sukcesów szkoły w olimpiadach, wyników matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyników matury z przedmiotów dodatkowych. Na liście rankingu umieszczanych jest 500 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce.

fot. E. Soński

W tegorocznej XX już edycji, łańcuckie liceum zajęło o 158 pozycji wyżej niż w ubiegłym roku – 12 miejsce w województwie i 277 w kraju. Tym samym uzyskało tytuł Srebrnej Szkoły. Jest on przyznawany szkołom, które zajęły miejsca od 101 do 300 w skali kraju.

Na liście 50. najlepszych liceów na Podkarpaciu znalazło się także II LO w Łańcucie, które zajęło 40. miejsce – o siedem pozycji wyżej niż w roku poprzednim. Wśród szkół w naszym województwie na pierwszym miejscu znów znalazło się LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie (26. w kraju i tytuł Złotej Szkoły).

Pełna lista rankingu TUTAJ.