Drukuj

Posted in:

Kilka sportowych informacji z naszego miasta

AWANS REPREZENTACJI SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W ŁAŃCUCIE

Reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 2 awansowała do Finału Wojewódzkiego Igrzysk Dzieci w koszykówce chłopców. 13 maja br. w hali MOSiR Łańcut odbyły się baraże do finałów wojewódzkich Igrzysk Dzieci w mini koszykówce chłopców. W turnieju startowały drużyny z Rzeszowa, Łańcuta, Strzyżowa i Mielca.

▪️SP 2 STRZYŻÓW – SP 2 ŁAŃCUT (13:34)

Do finałów wojewódzkich awansowała drużyna trener Moniki Pusz ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łańcucie, która wygrała wszystkie swoje mecze. Finał Wojewódzki odbędzie się 21 maja w hali sportowej POSiR w Przemyślu.

ŁAŃCUCKA LIGA TENISOWA MOSiR 2019

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łańcucie wspólnie z Łańcuckim Towarzystwem Tenisowym organizują Łańcucką Ligę Tenisową MOSiR 2019.

Przewidywany czas trwania rozgrywek: czerwiec 2019 – sierpień 2019.
Zapisy w terminie do 25 maja 2019 r. (Tadeusz Naróg tel. 509 750 304 – SMS).

Wpisowe wynosi 80,00 zł (dla członków Łańcuckiego Towarzystwa Tenisowego 50,00 zł). Ilość miejsc ograniczona. Regulamin i system rozgrywek każdy uczestnik otrzyma do dnia 03.06.2019 r.

I LO ŁAŃCUT MISTRZEM ŁAŃCUTA SZKÓŁ ŚREDNICH W PIŁCE NOŻNEJ

We wtorek 21 maja br. w hali łańcuckiego MOSiR-u rozegrano Mistrzostwa Łańcuta Szkół Średnich w Piłce Nożnej, w których udział wzięło 5 drużyn: ZS Nr 2 w Łańcucie, ZS Nr 3 w Łańcucie, ZST w Łańcucie, I LO w Łańcucie oraz NMOW w Łańcucie. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”.
Zwycięzcą turnieju została drużyna I LO Łańcut. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy ZST Łańcut, a trzecie miejsce zajął zespół ZS Nr 2 Łańcut.
Najlepszym bramkarzem mistrzostw wybrano Damiana Płocice z ZST Łańcut. Koronę króla strzelców wywalczył Patryk Nowak (ZST Łańcut),a najlepszym zawodnikiem został reprezentant I LO Łańcut Oskar Kwolek.

Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny oraz najlepsi zawodnicy odebrali pamiątkowe puchary, statuetki oraz dyplomy, które wręczali: Zastępca Burmistrza Miasta Łańcuta Michał Mglej, Koordynator Biura Rozwoju Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Łańcuta Michał Mac oraz Dyrektor MOSiR Łańcut Jerzy Hałka.

I LO Łańcut: Damian Falandysz, Patryk Przybylak, Jacek Stankiewicz, Eryk Trytko, Oskar Kwolek, Norbert Nycz, Kacper Kuźniar, Tomasz Szmuc, Paweł Fołta, Jakub Podolec, Jakub Leja. Trener: Piotr Szmuc.

Źródło: MOSiR Łańcut