Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Kolejne osiągnięcia łańcuckich sztangistów

W dniach 28-29.10.2017 roku w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Chorzowie odbyły się VII Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn Juniorek i Juniorów do lat 16, 18, 20 i 23 oraz Seniorów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym. W zawodach wystartowało łącznie 291 zawodników w tym 73 kobiety i 218 mężczyzn. Łańcut w mistrzostwach reprezentowało czterech zawodników wychowanków Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „ZIELONI ŁAŃCUT”, który od lat prowadzi swoją działalność korzystając z obiektów sportowych Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie.
W grupie wiekowej juniorów klasyfikację końcową w poszczególnych grupach wiekowych ustalano korzystając z przelicznika Wilks’a tj. przelicznik z wagi ciała zawodnika mnożono przez najlepszy zaliczony w trzech podejściach przez sędziów wynik. Natomiast seniorzy walczyli o medale w ustalonych przez Światową Federację Sportów Siłowych (IPF) kategoriach wagowych. 

Oto osiągnięte rezultaty zawodników z Łańcuta:

1.    Marta Sroczyk –  wywalczyła dwa  złote medale w wadze do 52kg w grupie wiekowej juniorek do lat 23 i w grupie wiekowej seniorek. Zdobyła  również puchar dla najlepszej zawodniczki w klasyfikacji OPEN juniorek do lat 23. Absolwentka ZST w Łańcucie obecnie studentka III roku pedagogiki.
2.    Aleksandra Trojnar – zdobyła brązowy medal w grupie wiekowej juniorek do lat 18. Uczennica III klasy ZST w Łańcucie.
3.    Michał Osikowski – został sklasyfikowany na VI miejscu w grupie wiekowej juniorów do lat 18. Uczeń II klasy ZST w Łańcucie.
4.    Andrzej Paszko – wywalczył czwarte miejsce w grupie wiekowej juniorów do lat 23 i V w kategorii seniorów  w wadze do 74kg. Absolwent ZST w Łańcucie obecnie student studiów magisterskich II stopnia.

Tradycyjnie za okazane zrozumienie i wspieranie działalności sportowej klubu serdecznie dziękuję Panu Staroście Adamowi Krzysztoniowi, Burmistrzowi Miasta Łańcuta Stanisławowi Gwizdakowi, Prezesowi Banku Spółdzielczego Szczepanowi Kozłowskiemu oraz Pani Wójt Gminy Rakszawa Marii Kuli oraz radnym za wsparcie finansowe rozwoju  talentów sportowych sióstr Marty i Moniki Sroczyk – podkreślił Adam Bielecki.

Tekst i fot. Adam Bielecki