Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Krzysztof Kozuń i Tomasz Olech uhonorowani statuetką animatora i sponsora kultury 2018

Już od 16 lat Miejski Dom Kultury w Łańcucie wyróżnia i nagradza osoby lub firmy, które w szczególny sposób wyróżniają się swoją pracą i ofiarnością na rzecz łańcuckiej kultury lub wspierają różnego rodzaju inicjatywy kulturalne. Tegoroczna gala wręczenia statuetki „Animatora i Sponsora Kultury 2018” odbyła się w 2 lutego 2019 r.

W tym roku statuetkę „Animatora Kultury 2018” otrzymał Krzysztof Kozuń, od 1983 roku związany z Miejskim Domem Kultury. Oprócz pracy na stanowisku akustyka Pan Krzysztof sprawował opiekę i uczył zespoły muzyczne, prowadził zajęcia wokalne, wspierał doświadczeniem grupy artystyczne i zespoły taneczne, a także nagłaśniał wydarzenia artystyczne w całym mieście i powiecie łańcuckim.

Za swoje wsparcie dla działań kulturalnych mianem „Sponsora Kultury 2018” uhonorowany został Tomasz Olech, reprezentujący firmę Mat-Sat, działającą od 1993 roku, inwestującą w lokalną sieć telekomunikacyjną, światłowodową i radiową.  Od wielu lat firma współpracuje i wspiera MDK.

Wyróżnienia wręczali burmistrz Łańcuta Rafał Kumek oraz dyrektor MDK Andrzej Piechowski. Wydarzenie uświetnił koncert zespołu muzycznego „Big M Band”.

Relacja i wywiady z laureatami w najbliższych Wydarzeniach.

fot. E. Soński