Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Łańcucki Szpital podziękował za akcję „Micha dla medyka”

Szpital Zakaźny w Łańcucie złożył podziękowania organizatorom akcji „Micha dla medyka”, a także restauratorom i wszystkim osobom zaangażowanym biorącym w niej udział.
Przedsięwzięcie trwa już miesiąc i ma na celu dostarczenie żywności dla personelu medycznego walczącego z koronawirusem.

Na mocy decyzji wojewody podkarpackiego dnia 16 marca przekształcono Centrum Medyczne w Łańcucie w Jednoimienny Szpital Zakaźny w Łańcucie.

Od czasu ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego każdego dnia spotykamy się z ogromnym wsparciem społeczności lokalnej i nie tylko. Powstało wiele akcji z inicjatywy społeczeństwa wspierających szpital, w każdy możliwy sposób – podkreśla Jowita Frączek-Kwitkowska ze Szpitala Zakaźnego w Łańcucie.

Jedną z takich inicjatyw jest akcja „Micha dla medyka” w ramach, której została zorganizowana zbiórka pieniężna za pośrednictwem strony pomagam.pl na posiłki dla pracowników Szpitala Zakaźnego w Łańcucie.

Pomysłodawcą akcji był piłkarz z Łańcuta Mateusz Walkowicz, który po otrzymaniu telefonu od swojego znajomego pracującego w szpitalu w Łańcucie z prośbą o dostarczenie posiłku podjął decyzję o zorganizowaniu zbiórki pieniężnej przeznaczonej na ten cel.

Wydarzenie wystartowało 16 marca. Organizator akcji, który jest właścicielem Salonu Piłkarskiego Sport Południe poprosił swoich klientów, partnerów biznesowych oraz kluby sportowe o pomoc finansową polegającą na dokonywaniu wpłat na tę zbiórkę.

Już w pierwszych dniach inicjatywa spotkała się z dużym odzewem. Kluby piłkarskie, stowarzyszenia i sami sportowcy chętnie ją wspierali i dokonywali wpłat.

Oprócz środowiska piłkarskiego do akcji dołączyło wielu restauratorów. Świadczyli oni swoje usługi gastronomiczne w zachęcających cenach wspierając w ten sposób akcję. Niektórzy restauratorzy dostarczali posiłki nieodpłatnie.

Wszystkim pomagającym i wspierającym, pracownicy łańcuckiego szpitala serdecznie dziękują!