Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Łańcuckie zespoły taneczne na Mistrzostwach Świata w Niemczech. Trzecie miejsce dla „Gracji”!

W dniach 20-25 listopada dwa łańcuckie zespoły taneczne Gracja i Iskierka – reprezentowały nasz kraj podczas IDO World Show Dance Championships 2017. Mistrzostwa co roku odbywają się w niemieckiej miejscowości Riesa. Udział w nich biorą najlepsze kluby taneczne z całego świata. W tym roku wystąpiło 2200 tancerzy z 32 krajów i 5 kontynentów

Gracja wywalczyła 3. miejsce i tytuł drugiego Wicemistrza Pucharu Świata w kat. produkcje z choreografią „Titanic, pamiętna noc…”, powtarzając sukces z 2014 roku. Zespół zaprezentował się jeszcze w drugiej kategorii – formacje juniorskie, z układem „Zagubiona inspiracja” i zajął 10. miejsce na 27 startujących grup.

To niesamowite uczucie stanąć na najlepszej scenie świata i zmierzyć się z tak dużą ilością innych wspaniałych zespołów, by po raz kolejny dumnie reprezentować nasz kraj i miasto. – mówiła Bogusława Bieniasz, kierownik artystyczny i choreograf „Gracji”. Wielki sukces dla całej Gracji, wielkie słowa uznania z ust przewodniczącego wszystkich sędziów oraz trenerów innych zespołów z całego świata.  To podium przywiezione do Polski jest ukoronowaniem ciężkiej pracy 70 tancerzy , którzy zrobili wszystko żeby wygrać – dodała.

Kwalifikacje  do reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej Gracja zdobyła podczas Krajowych Mistrzostw Polski w Białobrzegach (woj. mazowieckie), które odbyły się w czerwcu tego roku, zdobywając tytuł Mistrza i Wicemistrza Polski.

Słowa uznania należą się także Iskierce, która wystąpiła z układem „Niezwykła historia z Agrabahu” i uplasowała się tuż za podium, zajmując 4. miejsce.