Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Literacki debiut łańcucianina

Pochodzący z Łańcuta Paweł Fleszar wydał jesienią powieść kryminalną „Powódź”, a kilka dni temu ukazała się antologia „Archiwum groźnych historii”, w której jedno z opowiadań jest jego autorstwa.

Akcja „Powodzi”, którą opublikowało łódzkie wydawnictwo „Księży Młyn”, rozgrywa się w Krakowie. Przyjeżdża tam z małego miasta (nazywanego Miasteczkiem) zawodowy żołnierz chcący wyjaśnić samobójczą śmierć przyjaciela. Tak wpada w wir tajemniczych i niebezpiecznych zdarzeń, a niektóre z zagadek wiążą się z jego przeszłością.

W jednej z recenzji czytamy: „Jeśli lubicie dobrze napisane kryminały, w których nie domyślicie się wszystkiego w połowie książki, „Powódź” Pawła Fleszara przypadnie do gustu i Wam. Z początku sądziłam, że jestem w stanie przewidzieć, co się wydarzy, ale z każdym kolejnym rozdziałem byłam coraz mniej pewna, co tak naprawdę zaszło i czego się jeszcze spodziewać”.

Fleszar wcześniej napisał inny kryminał z rozbudowanymi wątkami sportowymi, dziennikarskimi i miłosnymi, pt. „Wyśniona jedenastka”, dla którego szuka wydawcy.

Latem tego roku został również jednym ze zwycięzców konkursu na opowiadanie zorganizowanego przez Akademię Górniczo-Hutniczą z okazji jej jubileuszu „Kryminał na 100-lecie AGH”. Jego opowiadanie „Dodatkowy rzut osobisty” znalazło się w wydanej przez uczelnię konkursowej antologii „Archiwum groźnych historii”, która miała premierę 9 grudnia.

Autor „Powodzi” od 22 lat jest dziennikarzem. Pierwsze kroki w tym zawodzie, mieszkając w Łańcucie, stawiał w „Nowinach”. Obecnie mieszka w Krakowie, ale ciągle wraca do naszego miasta, gdzie znajduje się jego dom rodzinny. Ciągle też, choć nieregularnie, pisuje o łańcuckim sporcie.