Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Marek Zywert i Adam Bielecki najlepszym sportowcem i trenerem Łańcuta 2017

W niedzielę, 11 lutego w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łańcucie, odbył się charytatywny turniej piłki nożnej, w którym na leczenie chorej dziewczynki Wiktorii zebrano prawie 6 tys. zł.
O puchar burmistrza Łańcuta Stanisława Gwizdaka i posła na sejm RP Kazimierza Gołojucha walczyło 6 drużyn – policjantów, strażaków, księży, pracowników Zamku, a także samorządowców miasta i powiatu łańcuckiego.
Podczas turnieju ogłoszono wyniki plebiscytu na Najlepszego Sportowca i Trenera Łańcuta 2017.
Sportowcem roku został Marek Zywert – zawodnik Sokoła Łańcut, który obecnie gra na pozycji rzucającego obrońcy, jest najlepszym strzelcem zespołu, i trzecim w lidze.
Dodatkowo wyróżnienia w tej kategorii otrzymali reprezentanci drużyn: LUKS Zieloni Łańcut – Marta Sroczyk i Hubert Kłak, UKS Akrobata Łańcut – Martyna Wojnar oraz Sokoła Łańcut – Rafał Kulikowski.

Trenerem roku natomiast tym razem został Adam Bielecki – z LUKS Zieloni Łańcut, wychowawca wielokrotnych mistrzów świata w wyciskaniu sztangi leżąc, organizator i animator sportów siłowych.

Oprócz najlepszego sportowca i trenera wybrano także Najlepszego Młodzieżowca Łańcuta – Talent 2017 roku, którym został duet Gabrieli Michny i Reginy Dragan z UKS Akrobata Łańcut. W kwietniu tego roku będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata w Belgii. Wyróżniono także Kacpra Wisza – z młodszej grupy Sokoła Łańcut oraz Oskara Sowę ze Stali Łańcut.

Nagrodę za całokształt działalności w sporcie łańcuckim otrzymała Ewa Drużbicka – trenerka, nauczycielka wychowania fizycznego, uczestniczyła w budowie parkowego kortu tenisowego, organizatorka wielu imprez sportowych w siatkówce, koszykówce, czy tenisie ziemnym.

Więcej o turnieju powiemy w najbliższych Wydarzeniach TV Łańcut.

fot. Piotr Dubiel