Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Mieszkańcy Łańcuta otrzymali pomoc żywnościową

11 lutego br. w magazynie Łańcuckiego Zakładu Komunalnego miał miejsce odbiór żywności przez osoby potrzebujące. Przeprowadzona akcja była wynikiem zawarcia współpracy przez Miasto Łańcut z Polskim Czerwonym Krzyżem oddział w Przeworsku.

Podczas tej akcji wolontariusze rozdawali artykuły spożywcze potrzebującym mieszkańcom Łańcuta, którzy zakwalifikowali się do skorzystania z tej pomocy. Na każdą osobę obdarowaną przydzielono 50 kg jedzenia. Takich osób, które otrzymały pomoc, było ponad 650.

Mieszkańcy otrzymali takie produkty jak: cukier, mleko, koncentrat pomidorowy, ser żółty, makarony, ryż, kasza, olej, powidła itp.

Przy ul. Traugutta obok budynku Zakładu Komunalnego można była spotkać wiele osób, zarówno korzystających z tego wsparcia, jak i udzielających pomocy. W wydawaniu żywności pomogła bardzo duża liczba wolontariuszy. Słowa podziękowania skierował Burmistrz Miasta Łańcuta Rafał Kumek.

Zawsze przy tego typu inicjatywach warto docenić zaangażowanie wielu dobrych ludzi. Dziękuję panu Tomaszowi Huc – prezesowi PCK – oddział w Przeworsku wraz z Pracownikami. Dziękuję: Proboszczom łańcuckich parafii za pomoc w akcji informacyjnej wśród Mieszkańców oraz zaangażowanie w proces kwalifikacji do programu; Pracownikom MOPS z panem kierownikiem Markiem Ruparem na czele; panu Marcinowi Woś z firmy Marwos za transport produktów; panu Dawidowi Reizerowi z Sali zabaw Łobuziak za przygotowanie ciepłego posiłku dla Wolontariuszy; Łańcuckiemu Zakładowi Komunalnemu za przygotowanie miejsca do wydawania produktów.

Wielkie podziękowania dla wszystkich Wolontariuszy, z którymi miałem dziś przyjemność współpracować przez niespełna 4 godziny! A byli to Radni oraz Strażacy z OSP Przedmieście. Jestem wszystkim bardzo wdzięczny, a z kilku wiadomości, które już od Państwa otrzymałem wiem, że również Państwo doceniacie otrzymaną pomoc – Rafał Kumek, Burmistrz Miasta Łańcuta.

Jak zapewniali nas organizatorzy akcja zostanie powtórzona jeszcze dwa razy. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łańcucie zachęca do skorzystania z tej pomocy!