Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Musical „Stacja Broadway” w łańcuckiej hali MOSiR

Po raz kolejny Zespół Taneczny RYTM wystąpił we wspólnym projekcie organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Giedlarowej wspólnie z Miejskim Domem Kultury w Łańcucie. Tym razem premiera musicalu pt. „Stacja Broadway” odbyła się w minioną niedzielę (11 marca) w hali widowiskowo-sportowej MOSiR Łańcut.

Inicjatorem i pomysłodawcą całego spektaklu jest Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Leżajsk Marek Krauz.

Współpraca z Miejskim Domem Kultury w Łańcucie trwa już dwa lata i jest bardzo owocna. Pierwszy musical pt. „Romeo i Julia”, z którym objechaliśmy prawie całe Podkarpacie, cieszył się ogromnym zainteresowaniem, dlatego teraz powstał kolejny muzyczny spektakl pt. „Stacja Broadway” – mówił Marek Krauz, producent spektaklu.

Amatorska grupa artystyczna, teraz działająca pod nazwą Teatr Muzyczny Broadway, funkcjonuje od 2012 roku i skupia uzdolnionych amatorów. Grupa swoją formą łączy muzykę, piosenki, dialogi mówione i taniec, przygotowując przedstawienia. Od dwóch lat oprawę taneczną musicali przygotowuje Zespół Taneczny RYTM z Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie.

Najnowsze przedstawienie pt. „Stacja Broadway”, zainspirowane  musicalem Janusza Józefowicza „Metro”, opowiada o grupie młodych ludzi, artystów szukających szczęścia w życiu, marzeniach i miłości. Każdy z nich przywozi swoją historię, marzenia i cel. Wspólnie organizują własny musical na stacji metra, dzięki czemu odnoszą sukces. Rolę głównej bohaterki odegrała Julia Cieszyńska.

W spektaklu wykorzystano oryginalne podkłady muzyczne kompozytora Janusza Stokłosy. Autorkami choreografii są Magdalena Cwynar i Agnieszka Kramarz. Oprócz tego wokalnie artystów przygotowała Anna Czenczek, a konsultacji aktorskich udzielił Marcin Ehrlich.

Relacja z musicalu w naszych Wydarzeniach.

Fot. E. Soński