Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Muzeum w Markowej zaprasza na obchody X rocznicy śmierci Ireny Sendlerowej

W piątek (11 maja) Muzeum Polaków Ratujących Żydów organizuje dwa wydarzenia, które odbywać się będą w dwóch miejscach – w Rzeszowie i w Markowej. A to z okazji przypadającej 12 maja 10. rocznicy śmierci Ireny Sendlerowej, polskiej Sprawiedliwej wśród Narodów Świata, patronki roku 2018.

PROGRAM

Rzeszów:
O godzinie 11:00 w Rynku pod Ratuszem, Muzeum Polaków Ratujących Żydów rozstawia się na kilka godzin ze stanowiskiem, za pośrednictwem którego kolportować będzie dla przechodniów drobne upominki związane z Ireną Sendler (ekologiczne torby i przypinki z wizerunkiem I. Sendlerowej oraz publikacje o polskiej Sprawiedliwej). Na stanowisku możliwe będą do pobrania także inne publikacje związane z Muzeum Polaków Ratujących Żydów. Partnerem przedsięwzięcia będą Estrada Rzeszowska, Akademia Wolontariatu oraz Rzeszowski Inkubator Kultury. Wydarzenie  ma mieć walor edukacyjny i popularyzacyjny, ale będzie też wstępem do markowskich obchodów rocznicy śmierci Ireny Sendlerowej.

Markowa:
O godzinie 17:00 w Muzeum Polaków Ratujących Żydów odbędzie się projekcja filmu „Historia Ireny Sendlerowej” (2016) w reżyserii Andrzeja Wolfa. Gościem spotkania będzie sam Andrzej Wolf.

„Historia Ireny Sendlerowej” w reżyserii Andrzeja Wolfa to film zrealizowany na bazie unikalnych wywiadów z tytułową bohaterką zarejestrowanych w ostatnich latach jej życia.

inf. Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej