Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Muzeum-Zamek w Łańcucie najpopularniejszy na Podkarpaciu

Muzeum-Zamek w Łańcucie jest najważniejszym punktem turystycznym na Podkarpaciu – tak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez  firmę  EXACTO, wśród kilkuset turystów z województwa.

arch. TV Łańcut


Tylko w ubiegłym roku Muzeum-Zamek w Łańcucie odwiedziło prawie 430 tysięcy turystów. Z najnowszych badań wynika, że aż 70 procent chciałoby tu wrócić. Rezydencja cieszy się także bardzo dobrymi opiniami i rekordową rozpoznawalnością – na poziomie 97 procent. Okazuje się, że co trzeci turysta korzystający z oferty podkarpackich muzeów decyduje się na odwiedzenie łańcuckiego. A to sprawia, że frekwencja odwiedzin tego obiektu była w ubiegłym roku o 18 razy wyższa od średniej wojewódzkiej oraz 11-krotnie przewyższała średnią krajową.
Atrakcyjność zamku ma jeszcze wzrosnąć, bo do końca 2020 roku jego władze chcą zrealizować dwa ogromne projekty. Ich łączny koszt wyniesie ponad 73 mln zł. Pierwszy z nich, o którym  wspominaliśmy TUTAJ i TUTAJ, obejmuje budynek Zamku oraz Park. Drugi natomiast  – Oranżerię oraz Ujeżdżalnię.

Oranżeria nie będzie służyła już jako ogród zimowy, ale zamieni się w Centrum Edukacji Tradycji. Tutaj będzie można zobaczyć m.in. replikę zamkowego teatru, atrapę balonu, którym latał Jan Potocki, czy prezentacje na ścianach w formie – mappingu. Natomiast w Ujeżdżalni, pojawią się pojazdy, nie wchodzące w skład ścisłej kolekcji po Potockich, ale które zostały zakupione przez Muzeum już po II Wojnie Światowej (więcej o tym projekcie pisaliśmy TUTAJ).

Na temat badań i nowych inwestycji w łańcuckim Zamku powiemy także w najbliższych Wydarzeniach TV Łańcut.