Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Niemiecki wieczór w łańcuckim Zamku

12 października 2018 r. o godz. 18:00 w łańcuckim Muzeum odbędzie się kolejny koncert z cyklu Europejskie Wieczory Literacko-Muzyczne. Są to kameralne spotkania z poezją, literaturą i muzyką państw członkowskich Unii Europejskiej.

Tego wieczoru wystąpi Consortium Sedinum – zespół specjalizujący się w wykonawstwie muzyki dawnej i nawiązujący do bogatych, muzycznych tradycji dawnej Pomeranii. Sala Balowa wypełni się dźwiękami utworów wybitnych kompozytorów, tak jak: Johann Adolf  Hasse, Georg Philipp Telemann, Georg Friedrich Haendel i Johann Sebastian Bach.

W skład Consortium Sedinum wchodzą wybitni artyści, specjalizujący się w wykonawstwie zgodnym z dawnymi praktykami wykonawczymi i grający na instrumentach historycznych lub ich kopiach:

  • Olga Musiał-Kurzawska – flauto traverso
  • Mikołaj Zgółka, Katarzyna Cendlak – skrzypce barokowe
  • Piotr Chrupek – altówka barokowa
  • Bartosz Kokosza – wiolonczela barokowa
  • Urszula Stawicka – klawesyn; kierownik artystyczny zespołu.

 

Zespół wystąpił na wielu festiwalach w kraju i za granicą, takich jak: Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej, Dni Bachowskie w Krakowie, Festiwal Tańców dworskich Cracovia Danza, Festiwal Bachowski w Gliwicach, Forum Musicum we Wrocławiu, Usedomer Musifestival, Uckermarkische Musikwochen, Hohenlocher Kultursommer Festival, a także na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Dawnej we Lwowie. Consortium Sedinum jest również inicjatorem i pierwszym organizatorem Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej. Zespół ma na swoim koncie nagrania muzyki ze zbiorów Jasnogórskich oraz kompozytorów pomorskich XVII wieku z cyklu fonograficznego Vitae Pomeranorum Zaginiony Świat Muzyki Pomorskiej.

Bilety na wydarzenie będą dostępne w zamkowej Sieni od soboty 6 października.

Europejskie Wieczory Literacko-Muzyczne są organizowane przez Muzeum-Zamek w Łańcucie jako wynik  projektu: Ochrona i udostępnianie dziedzictwa kulturowego Ordynacji Łańcuckiej poprzez prace remontowo- konserwatorskie i cyfryzację zasobów Muzeum-Zamku w Łańcucie (OR-KA II). W ramach zaplanowanych działań przenikają się aspekty kulturalne wraz edukacyjnymi i artystycznymi. Jest to kompleksowa odpowiedź na potrzeby mieszkańców regionu.