Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Niskie temperatury to poważne zagrożenie życia. Nie bądź obojętny!

Zima to okres gdzie termometry wskazują niskie temperatury. Jest to wyjątkowo trudny czas dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Każdego roku policja odnotowuje przypadki zgonów, których przyczyną jest wyziębienie organizmu.

 

Od początku tego roku, na terenie kraju, policjanci odnotowali 9 przypadków zgonów w wyniku wychłodzenia.

Przypominamy i apelujemy o zgłaszanie wszelkich informacji o osobach, które znajdują się w sytuacjach zagrażających ich życiu. Jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka nie przechodźmy obok niego obojętnie! Aby uratować komuś życie wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 997 lub 112 – apelują funkcjonariusze.

W ciągu ostatniej doby policjanci interweniowali w dwóch sytuacjach, gdzie sprawdzali miejsca i sygnały o osobach mieszkających samotnie i potrzebujących pomocy, a także nietrzeźwych zagrożonych zamarznięciem.

fot. arch.TV Łańcut

 

Jak czytamy na stronie KPP Łańcut „wczoraj, późnym wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie o mieszkającym samotnie, starszym mężczyźnie, który może potrzebować pomocy. Okazało się, że w domu, w którym w łóżku leżał 70-letni mieszkaniec gminy Białobrzegi panowała ujemna temperatura. Schorowany i mocno wychłodzony mężczyzna trafił do szpitala.

Tuż przed godz. 2 w nocy, leżącego za sklepem mężczyznę znaleźli pracownicy firmy ochroniarskiej. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego. Mężczyzna znajdował się pod silnym działaniem alkoholu i nie potrafił ustać na własnych nogach. Z objawami wychłodzenia 25-latek trafił do szpitala.”

Inf. KPP Łańcut