Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu w Markowej

Jak już wspominaliśmy, w dniach 22 do 28 stycznia na Podkarpaciu odbędą się X Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Program obchodów, które 24 stycznia odbędą się w Łańcucie znajduje się TUTAJ. 25 i 26 stycznia natomiast dzień ten obchodzony będzie w Markowej, a jego organizacją zajmie się Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów.

25 stycznia, godz. 14:00 – objazd studyjny po Markowej „Śladami pamięci markowskich Żydów”. W programie tzw. „Kazimierz”, część Markowej licznie zamieszkiwana przed wojną przez społeczność żydowską, prowizoryczny areszt wojenny dla Żydów przy głównym skrzyżowaniu, tzw. „okop”, miejsce kaźni markowskich Żydów oraz Cmentarz wojenny ofiar hitleryzmu 1939-1945 w Jagielle-Niechciałce, zakończenie w Sadzie Pamięci, usytuowanym na tyłach Muzeum.

Osoby chcące wziąć udział w wydarzeniu proszone są o rezerwację do 24 stycznia 2018 r. Udział można zgłaszać telefonicznie (+48 17 224 10 15; + 48 17 225 47 75) bądź elektronicznie (sekretariat@muzeumulmow.pl).


26 stycznia, godz. 16:00, Muzeum w Markowej – spotkanie z Gołdą Tencer – aktorką i reżyserką, dyrektorem naczelnym Teatru Żydowskiego im. Ester Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie, inicjatorką i twórczynią Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera, dyrektorem Fundacji Shalom.

Osoby chcące wziąć udział w wydarzeniu proszone są o rezerwację w dniach 22-26 stycznia 2018 r., telefonicznie lub elektronicznie (jak wyżej). Udział w wydarzeniu na podstawie zakupionego biletu wstępu do Muzeum.
inf. Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej.