Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Obchody stulecia odzyskania niepodległości w łańcuckim Zamku

W związku z obchodami stulecia odzyskania Niepodległości, w najbliższy weekend Muzeum – Zamek w Łańcucie zaprasza na koncert pieśni patriotycznych i wystawę prac artystów-żołnierzy z lat 1914-1918.

W sobotę 6 października w Sali Balowej dawnej rezydencji magnackiej z koncertem pieśni patriotycznych wystąpi Zalesiańskie Towarzystwo Śpiewacze. Wprowadzenie do spotkania z Pieśnią w Domu Łańcuckim – prof. dr hab. Grzegorz Nowik. Zaproszenia są już dostępne w zamkowej Sieni. Początek koncertu o godz. 19:00.

Od niedzieli 7 października w Wielkiej Jadalni będzie można obejrzeć wystawę ze zbiorów prof. dr hab. Janusza Ciska „Ze sztalugą w okopie. Artyści w Legionach Polskich 1914-1918”. Prezentowany zbiór zgromadzony na przestrzeni kilkudziesięciu lat obejmuje prace artystów-żołnierzy. Wśród nich są portrety i wizerunki Józefa Piłsudskiego, sceny rodzajowe i zbiorowego bohatera – szeregowego Legionistę, a także dział poświęcony kawalerii i symbolice niepodległościowej. Obok dzieł malarskich zaprezentowane zostaną projekty graficzne, typograficzne oraz fotografie.

Wystawę będzie można obejrzeć do piątku 30 listopada br., w godzinach otwarcia Zamku. Turyści, którzy kupią bilet upoważniający do zwiedzania wnętrz I piętra łańcuckiej rezydencji, będą mogli obejrzeć wystawę w cenie biletu. Dla pozostałych osób wstęp na wystawę będzie kosztował 2 zł (bilet normalny) i 1 zł (bilet ulgowy).

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

Przypomnijmy, że ten weekend to okazja do zwiedzania Zamku za pół ceny! Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Inf. Muzeum-Zamek w Łańcucie