Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Oficjalne otwarcie Centrum Komunikacyjnego

24 listopada w Łańcucie odbyło się oficjalne otwarcie nowego dworca autobusowego.

 

Symboliczną wstęgę przecięli Burmistrz Łańcuta Stanisław Gwizdak, Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń, wiceprezes firmy Widamid Bogusław Barnat oraz ks. proboszcz Tadeusz Kocór.

Centrum Komunikacyjne Miasta Łańcuta powstało w miejscu starego dworca wybudowanego w latach 80. Jego pomysłodawcą jest Henryk Morawski, prezes spółki Widamid, która jest również inwestorem przedsięwzięcia.

dsc_2524-kor-1024x768

Budynek posiada 31 pomieszczeń użytkowych m.in. dużą przeszkloną poczekalnię z zapleczem sanitarno-gospodarczym i zaplecze techniczne. Jeszcze nie wszystkie są zagospodarowane i czekają na najemcę. Na zewnątrz znajduje się parking  dla 13 autokarów, 8 busów i 8 innych stanowisk.

Podczas otwarcia nie zabrakło wzajemnych podziękowań i gratulacji.

Jest to Centrum Komunikacyjne Miasta Łańcuta, ale ma służyć wszystkim mieszkańcom powiatu łańcuckiego –  zaznaczył Burmistrz Łańcuta Stanisław Gwizdak. – Chcę podziękować firmie Widamid, za to, że dotrzymała słowa i w określonym czasie zadbała o wybudowanie tego pięknego dworca, nadając tej działce inne znaczenie – dodał.

Budowa trwała 6 miesięcy. Koszt inwestycji wyniósł 2,8 mln zł.

Głównym wykonawcą była firma Baudziedzic, z którą współpracowało nam się bardzo dobrze. Dzięki tej inwestycji miasto wzbogaciło się o dwa nowoczesne budynki, a zatrudnienie znalazło ponad 30 osób, są to zupełnie nowe miejsca pracy. Mam nadzieję, że obiekt będzie dobrze służył mieszkańcom i gościom przyjeżdżającym do Łańcuta. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania nowego dworca, a szczególnie Panu Burmistrzowi, który dał zielone światło dla tej inwestycji – mówił Bogusław Barnat, wiceprezes Widamidu.

Na koniec ks. Tadeusz Kocór poświęcił budynek natomiast Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń pogratulował Burmistrzowi współpracy z lokalnym biznesem. Wspomniał także o głównym przewoźniku korzystającym z CKMŁ.

Kilka lat temu mieliśmy problemy związane z przewoźnikiem, gdyż firma Arriva wycofała się z obsługi naszego obiektu. Jednak na nasz rynek wrócił PKS Leżajsk, który przetrwał trudny czas i obecnie jest głównym przewoźnikiem korzystającym z dworca. Dlatego życzę aby dobrze się rozwijał, aby ten ruch pasażerski przepływał i żeby tu tętniło życie – mówił Adam Krzysztoń.

Autobusy z nowego dworca kursują już od 27 października, o czym pisaliśmy TUTAJ

Dokładne dane dotyczące CKMŁ przedstawione są w prezentacji TUTAJ

fot. Edward Soński