Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Otwarto „Wystawę dwóch pokoleń: Matka i Córka”

Krystyna Paczocha i Iwona Kraus. Matka i córka. Obie panie oprócz więzów krwi łączy także pasja do malarstwa, którą pokazały podczas otwarcia swojej wystawy. Wernisaż odbył się 9 marca w filii Miejskiego Domu Kultury na Podzwierzyńcu.

Krystyna Paczocha – to mieszkanka dzielnicy Podzwierzyniec, która przez wiele lat pracowała jako nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie. Po przejściu na emeryturę dołączyła do Łańcuckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, gdzie należy m.in. do grupy malarskiej. Maluje pejzaże, martwe natury i portrety.

Jej córka – Iwona Kraus jest absolwentką Studium Nauczycielskiego w Rzeszowie o kierunku plastycznym. Dorosłe życie związała z Przemyślem i Krasiczynem, gdzie mieszka i prowadzi małą galerię, w której prezentuje swoje prace. Maluje kwiaty, architekturę, a także anioły. Możliwość ciągłego doskonalenia swojego warsztatu daje jej wiele wystaw indywidualnych oraz udział w zbiorowych prezentacjach w kraju, jak i za granicą.

Wystawa „dwóch pokoleń” będzie czynna jeszcze do 16 marca. Relacja z wernisażu także w najbliższych Wydarzeniach TV Łańcut.

fot. Adam Kunysz