Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Piknik Sąsiedzki na Błoniach

Święto Kolorów Holi, Festiwal Baniek Mydlanych czy konkurs na najlepszy deser owocowy. To tylko niektóre z atrakcji jakie czekają na gości Pikniku Sąsiedzkiego na Błoniach. Impreza odbędzie się w Czarnej w niedzielę 9 czerwca obok  boiska Orlik.

Sezon imprez plenerowych zaczął się na dobre. W najbliższą niedzielę w Czarnej będzie głośno, kolorowo, ale także… smacznie.

Święto Kolorów Holi to radosna zabawa,  której uczestnicy obrzucają się kolorowymi proszkami. Ten zwyczaj, który wywodzi się z indyjskiego święta wiosny zdobywa coraz większą popularność w Europie i Ameryce. Festiwal kolorów sprawi wiele radości zwłaszcza dzieciom, ale udział w nim może wziąć każdy. O dobrą zabawę zadba Rada Sołecka w Czarnej, która ufundowała kolorowe proszki holi. Organizatorzy proszą, aby na tę okazję wziąć gorsze ubrania – takie, których nie będzie żal poplamić barwnymi proszkami.

Wiele radości najmłodszym sprawi także Festiwal Bańki Mydlanej. Sprzęt do puszczania baniek różnej wielkości będzie można kupić na miejscu, ale można też przynieść ze sobą własny. 

Nadszedł wreszcie czas, kiedy można cieszyć się sezonowymi owocami i przyrządzać z nich pyszne desery. Warto więc zabrać na niedzielny piknik swój ulubiony deser owocowy, podzielić się nim z innymi, wziąć udział w konkursie i powalczyć o nagrody.

W gminie Czarna działają zespoły muzyczne i taneczne, które zdobywają liczne nagrody. Piknik Sąsiedzki będzie dobrą okazją, aby obejrzeć ich występy. W niedzielę na scenie obok boiska Orlik pojawią się zespół wokalno-instrumentalny Jakubki, oraz zespoły taneczne Iskierka i Mix Dance. 

Na gości, którzy 9 czerwca odwiedzą czarnieńskie błonia czeka też spotkanie z Klubem Motocyklowym Horda, zabawy i konkursy rodzinne, a na zakończenie imprezy potańcówka. Na boisku Orlik natomiast zostanie rozegrany turniej piłki nożnej. Organizatorzy zapraszają!

Piknik Sąsiedzki na Błoniach rozpocznie się o godzinie 15:00.