Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Po raz jedenasty akrobaci zjechali się do Łańcuta

Dnia 30 listopada 2019 roku, w hali łańcuckiego MOSiR-u rozpoczęły się zawody XI Grand Prix Polski im. Stanisława Geronia w Akrobatyce Sportowej. Tego dnia miał miejsce pierwszy etap konkursu, który decydował o przejściu do finału. W tym wielkim wydarzeniu wzięła udział rekordowa liczba zawodników z wielu klubów z całej Polski, a także z Ukrainy. Na eliminacjach byli oni podzieleni na 5 kategorii wiekowych: juniorzy, 11-16, 12-18, 13-19 i seniorzy oraz 5 kategorii według kryteriów liczby zawodników występujących w grupie oraz ich płci: 2 kobiety, 3 kobiety, mężczyzna i kobieta, 2 mężczyzn i 4 mężczyźni. W sumie było 21 kategorii, bo w ostatniej z nich wymienionej, brali udział akrobaci z dwóch grup wiekowych, a w przedostatniej z czterech grup wiekowych. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Zawodnicy wykonywali wiele skomplikowanych figur. Wystąpili również reprezentanci Łańcuta, którzy nie zawiedli. Jednak mieli oni bardzo silnych konkurentów, których trudno było pokonać. Bardzo dobrze zaprezentowali się też zawodnicy z Rzeszowa. Największą gwiazdą był 4 osobowy zespół z Ukrainy, medaliści ME. W trakcie zawodów jego członkowie zaprezentowali efektowną piramidę dając popis swojej siły i odwagi. Zachwycił również pokaz pary mieszanej: Anny Sizemovej i Danyla Skorodiievskyiego. Wśród uczestników dało się zauważyć atmosferę zdrowej rywalizacji. Byli oni skupieni nie tylko na swoim występie, ale też na kibicowaniu innym zawodnikom ze swojego klubu. Organizatorzy profesjonalnie podeszli do swojego zadania zapewniając przyjezdnym zawodnikom i ich trenerom słodki poczęstunek.

Następnego dnia, w niedzielę 1 grudnia odbył się finał zawodów. Wystąpili w nim zawodnicy, którzy mieli najlepsze występy na eliminacjach. Był to ważny konkurs dla biorących w nim udział sportowców, ponieważ jego wyniki zdecydowały o powołaniu do kadry narodowej na okres pierwszej połowy 2020 roku.

Wstęp na zawody był wolny, więc wszyscy chętni mogli bezpłatnie podziwiać na widowni umiejętności akrobatów, ich widowiskowe salta, kolorowe błyszczące stroje, czy interesujące choreografie. Warto było skorzystać z tej okazji.

Tekst: J. Rejman
Fot. K. Kuźniar

Wyniki można sprawdzić TUTAJ.