Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Podczas konfrontacji fotograficznych nagrodzono laureatów konkursu fotograficznego „Łańcut w obiektywie”

Najlepsze zdjęcia w konkursie fotograficznym „Łańcut w obiektywie” należą do Marcina Pieniążka. To on wygrał główna nagrodę w konkursie ogłoszonym w ubiegłym roku przez Miejski Dom Kultury w Łańcucie.
Organizatorzy za główny cel postawili sobie zachęcenie mieszkańców miasta i okolic do spojrzenia na Łańcut przez obiektyw aparatu fotograficznego. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przedstawienie znanych i mniej znanych, często niezauważalnych zakątków znajdujących się w obszarze administracyjnym zaliczanym do terenu miasta.
Konkurs cieszył się sporym powodzeniem, ponieważ wpłynęło aż 107 zdjęć wykonanych przez 36 autorów. Wśród nadesłanych fotografii znalazły się prace pojedyncze i 15 zestawów złożonych z trzech zdjęć. 
Jury w składzie
Zdzisław Świeca – fotografik Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego – Przewodniczący Jury
Agnieszka Cieślicka – Zastępca Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie
Agnieszka Kuźniar – Biuro Promocji Urzędu Miasta Łańcuta
Katarzyna Sokolik – Podkarpacka Agencja Turystyczna
w styczniu br. wyłoniło zwycięzców:
1. Marcin Pieniążek
2. Barbara Cieszyńska
3. Agnieszka Mac Uchman

Wyróżnienia :
1. Michał Bar
2. Dariusz Kiełb
3. Kamil Wyrzykowski

Nagrodę internautów otrzymała Anna Garbarz.

Wręczenie nagród nastąpiło w piątek 12 lutego podczas Łańcuckich Konfrontacji Fotograficznych. Trudno o lepszy moment, gdyż corocznie organizowane przez łańcucki Foto-Klub konfrontacje skupiają wokół siebie znawców i pasjonatów fotografii.

Działający przy MDK w Łańcucie Foto-Klub, założony i prowadzony przez instruktora fotografii Edwarda Sońskiego, obchodzi w tym roku 36. urodziny. Zrzeszeni pod tym szyldem amatorzy aparatu to pełni zapału i chęci pasjonaci, którzy w fotografii widzą sposób na wyrażenie siebie. Członkostwo w klubie nie jest zależne od posiadanego sprzętu czy wybitnych umiejętności warsztatowych – liczy się przede wszystkim szczera pasja i odwaga, by zaprezentować swoje prace na wystawach organizowanych przez MDK.

Jedną z najbardziej angażujących i rozbudowanych form prezentacji twórczości fotograficznej z regionu, będącą jednocześnie zwieńczeniem całorocznej pracy członków klubu są Łańcuckie Konfrontacje Fotograficzne. Z pomocą różnych form multimedialnych oraz wystaw w MDK i MBP, klubowicze mają niepowtarzalną szansę podzielić się swoją pasją z innymi. W tym roku Foto-Klub zorganizował Konfrontacje Fotograficzne już po raz szósty.

W najbliższy piątek, 19 lutego, o godzinie 17:00, w sali wystawowej MBP odbędzie się wernisaż indywidualnej wystawy fotograficznej, na której będzie można podziwiać prace Agnieszki Mac Uchman.

fot. Piotr Skrobacz