Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Podkarpacka Policja dołączyła do ogólnopolskiego mobilnego systemu informacji

Utrudnienia na drogach krajowych i wojewódzkich, planowane objazdy, powiadomienia o ważnych działaniach Policji, czy ostrzeżenia o niebezpieczeństwie – takie informacje Podkarpacka Policja będzie przekazywać mieszkańcom regionu za pośrednictwem aplikacji BLISKO.

Aplikacja należy do ogólnopolskiego systemu SISMS (Samorządowy Informator SMS), jest bezpłatna, większość użytkowników smartfonów może ją pobrać z oficjalnych sklepów dystrybucyjnych Google Play (system Android) lub AppStore (system iOS) oraz Windows Store (system Windows Phone). Po zainstalowaniu aplikacji należy wpisać swoją miejscowość, wybrać interesującego nas nadawcę (nadawców), a następnie zaznaczyć z jakich serwisów będą mogli przesłać do nas informacje.

Podstawową funkcją systemu SISMS jest umożliwienie służbom administracyjnym masowe powiadamianie ludności w szybki i skuteczny sposób. W dobie rozwoju technologii i wynikającego z tego szumu informacyjnego, przekazywanie wiadomości na telefon jest najbardziej efektywnym sposobem komunikacji, gwarantującym odczytanie treści – czytamy na stronie Podkarpackiej Policji.

Z systemu korzysta już blisko pół tysiąca polskich miast i gmin, ostatnio dołączyła do niego Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Więcej na ten temat na stronie http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-lancut/wydarzenia/85627,Podkarpacka-Policja-rozpoczela-nadawanie-w-ogolnopolskiej-aplikacji-BLISKO.html.