Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Policja ostrzega przed oszustami! Metody „na wnuczka” i „policjanta” nadal popularne

Metody „na wnuczka” i „policjanta”, stosowane przez oszustów, są już klasycznymi sposobami wyłudzenia pieniędzy, szczególnie od ludzi starszych. Tego typu oszustwa zdarzają się także w Łańcucie. Wczoraj (5 grudnia)  łańcuccy policjanci odnotowali trzy takie przypadki. W dwóch, mężczyzna podający się za policjanta informował mieszkańców Łańcuta o wypadku osoby najbliższej. Następnie przy zachowaniu dyskrecji nakazał przygotować pieniądze, które potrzebne będą do udzielenia pomocy rannemu. Na szczęście seniorzy nabrali podejrzeń i sami zweryfikowali informacje o wypadku, która w obu przypadkach okazała się nieprawdziwa. Za trzecim razem oszust podając się za wnuczka poinformował starszą kobietę o swoim wypadku i prosił o pieniądze w kwocie 20 tys. zł. Mieszkanka Łańcuta mając na uwadze wcześniejsze komunikaty policji stwierdziła, że jest to próba wprowadzenia ją w błąd i zakończyła rozmowę.

Pamiętajmy, że każda telefoniczna próba podjęcia pieniędzy pod pozorem działań policji bądź innych służb oznacza oszustwo. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy jak najszybciej powiadomić Policję dzwoniąc pod numer 997 lub 112.

Dla przypomnienia jak działają obie metody odsyłamy do filmików zrealizowanych przez TV Łańcut wspólnie z KPP Łańcut – TUTAJ i TUTAJ