Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Policjanci podsumowali działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Łańcuccy policjanci podsumowali działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu łańcuckiego. Dzięki działającej od 2016 roku KMZB każdy ma możliwość anonimowego wskazania miejsca, gdzie często dochodzi do niepożądanych i uciążliwych dla mieszkańców zdarzeń.

Jak wynika z podsumowań, w ubiegłym roku mieszkańcy naszego powiatu wskazali aż 684 miejsca w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Potwierdzonych przez funkcjonariuszy zostało ponad 30% zgłoszeń.

Każdy sygnał o zagrożeniu jest weryfikowany, jeśli sytuacja się potwierdzi nasi funkcjonariusze dążą do usunięcia konkretnego zagrożenia – informuje KPP Łańcut.

fot. KPP Łańcut

Zagrożenia wskazane w 2017 roku:

przekraczanie dozwolonej prędkości – 215 zgłoszeń
spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych – 139 zgłoszeń
nieprawidłowe parkowanie – 125 zgłoszeń
niewłaściwa infrastruktura drogowa – 54 zgłoszeń
zła organizacja ruchu – 36 zgłoszeń
grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją – 28 zgłoszeń
używanie środków odurzających – 16 zgłoszeń.

Nieprawidłowe parkowanie okazało się najbardziej uciążliwe dla mieszkańców. Prawie wszystkie zgłoszenia w tej kategorii dotyczą centrum naszego miasta. Problem ten potwierdzają również zgłaszane telefonicznie interwencje.

Jak informuje KPP Łańcut, kilka razy dziennie policjanci informowani są o nieprawidłowym zaparkowaniu pojazdu. Najczęściej pojazdy te blokują wyjazdy z parkingów i prywatnych posesji oraz utrudniają ruch innym użytkownikom drogi. Często uniemożliwią również przejście chodnikiem czy skorzystanie z przejścia dla pieszych.

fot. KPP Łańcut

Policja apeluje o prawidłowe parkowanie pojazdów w miejscach do tego wyznaczonych.

Nie pozostawiajmy samochodów w sposób, w który stwarzają one zagrożenie, utrudniają lub uniemożliwiają ruch innym pojazdom czy pieszym. Duże, bezpłatne parkingi znajdują się na ul.  Dolniańskiej oraz przy ul. Żardeckiego. W centrum miasta możemy natomiast skorzystać z płatnych parkingów – apeluje KPP Łańcut.

Inf. KPP Łańcut