Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

„Polskie drogi do niepodległości” – wakacyjne kino plenerowe

Wakacyjne kino plenerowe to projekt, którego realizatorem jest Wojewoda Podkarpacki. Inicjatywa wpisuje się w problematykę niepodległościową, a dzięki atrakcyjnej formie ma spore szanse stać się też ważnym wydarzeniem kulturalnym. To 10 cotygodniowych spotkań w piątek po zmroku, w Ogrodach Bernardyńskich w Rzeszowie, gdzie na leżakach – w wakacyjnej atmosferze – można będzie zobaczyć filmy dostarczające podstawowej wiedzy na temat polskich dróg do Niepodległości, a pod względem wysokiej jakości artystycznej, uwrażliwiające na dorobek polskiej kultury. W problematykę filmu wprowadzać będzie krótka prelekcja, a na podsumowanie zaplanowano dyskusję na wzór DKF-u, którą poprowadzi osoba posiadająca odpowiednie predyspozycje – mająca wiedzę o prezentowanych filmach oraz kontekście historycznym, jak również doświadczenie w prowadzeniu podobnych przedsięwzięć.

W najbliższy piątek 13 lipca organizatorzy zapraszają na film pt. „Niepokonani” (reż. Peter Weir).  Pokaz filmu odbędzie się o godz. 21.00 w Ogrodach Bernardyńskich w Rzeszowie (ul. Sokoła 8, wstęp wolny; na wypadek deszczu – seans na parkingu pod Ogrodami).

Organizator: Wojewoda Podkarpacki.
Partner strategiczny: PGE Obrót S.A.
Partnerzy: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Bernardyńskie Centrum Religijno-Kulturowe przy Klasztorze Ojców Bernardynów w Rzeszowie, PRO-ART Profesjonalna Technika Estradowa, Kino Zorza.
Realizacja: PRO-ART Profesjonalna Technika Estradowa, Kino Zorza.
Prowadzenie: Piotr Samolewicz.

inf. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie