Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Pomoc dla seniorów – Urząd Miasta apeluje

W związku z coraz większą ilością przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2 oraz tym, że w grupie szczególnego ryzyka znajdują się seniorzy, Urząd Miasta Łańcuta apeluje i prosi, żeby objąć wsparciem swoich bliskich ograniczając ich kontakty osobiste, na które narażone są osoby starsze w większych zbiorowiskach ludzi.

W związku z tym prosimy, by pomóc swoim rodzicom, dziadkom lub samotnym sąsiadom w robieniu zakupów spożywczych, w wybieraniu recept z przychodni czy wykupywaniu leków.

Jak to zrobić? Wystarczy:

1) wydrukować plakat
2) wpisać swój nr mieszkania albo/i telefonu
3) przykleić na klatce schodowej

Takie drobne gesty międzyludzkiej solidarności, które tak naprawdę będą nas kosztować niewiele wysiłku, mogą uratować komuś zdrowie, a nawet życie. Pomoc udzielona seniorom, oprócz tego, że ułatwi im codzienne funkcjonowanie, z całą pewnością przyczyni się do tego, że poczują się oni ważni i potrzebni, a dobre samopoczucie to najlepsza profilaktyka!

Informujemy również, że osoby chore i starsze, które nie mają w swoim otoczeniu bliskich, na których wsparcie mogą liczyć, a w trosce o swoje zdrowie i z powodu obaw przed zakażeniem ograniczają swoje wyjścia z domu, mogą poinformować o tym Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łańcucie (tel. 17 225 33 25).

Plik w formacie .pdf do pobrania na stronie:
http://www.lancut.pl/asp/pl_start.asp…

lub tu:
http://www.lancut.pl/a…/pliki/.miniaturki/plakat_senior2.pdf

Źródło: UM Łańcut