Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Prawie 200 osób uczestniczyło w 35. Powiatowym Rajdzie Rowerowym

12 maja odbył się 35. już Powiatowy Rajd Rowerowy, co roku organizowany przez  Starostwo Powiatowe w Łańcucie. Tegoroczna edycja wpisała się w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  Udział w rajdzie wzięło prawie 200 rowerzystów. Blisko 50 km trasa przebiegała przez miejsca związane z osobami, które zapisały się w historii Polski.

Pierwszym przystankiem na trasie rajdu był obelisk upamiętniający miejsce urodzenia płk. Leopolda Lisa-Kuli w Kosinie. Kolejne miejsca to m.in. Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej, kościół parafialny pw. św. Mikołaja w Kraczkowej, gdzie znajdują się relikwie św. Jana Pawła II, a na zakończenie stadnina w Albigowej.

Tam odbył się piknik, podczas którego wszyscy uczestnicy wzmocnili swe siły regionalnym jadłem, a zwycięzcy sportowych zmagań otrzymali z rąk starosty i wicestarosty łańcuckiego nagrody i dyplomy.

Oprócz tego, w tym dniu w stadninie miała miejsce uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, projektu Wrzesława Żurawskiego. Odsłonięcia dokonali inicjator wydarzenia, właściciel stadniny Antoni Dziugieł, starosta łańcucki Adam Krzysztoń i wicestarosta łańcucki Barbara Pilawa-Kraus.

Inf. i fot. Starostwo Powiatowe w Łańcucie.