Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Program 57. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie

19 maja rozpocznie się 57. Muzyczny Festiwal w Łańcucie. Szczegółowy plan tego muzycznego święta przedstawiła podczas dzisiejszej konferencji prasowej prof. Marta Wierzbieniec, dyrektor Filharmonii Podkarpackiej. Towarzyszyli jej Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz wicedyrektor Filharmonii Marta Gregorowicz.

fot. Paweł Dubiel

Przez 9 dni będzie można uczestniczyć w 10 koncertach muzycznych w wykonaniu światowej sławy artystów. Tradycyjnie inauguracja odbędzie się w plenerze przed łańcuckim Zamkiem. Podczas pierwszego koncertu wystąpią Soliści, Balet, Chór i Orkiestra Opery Lwowskiej, w wykonaniu których usłyszymy „Bal Maskowy” G. Verdiego.

Kolejny koncert należy do artystów Teatru Żydowskiego im. Estery Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie, którzy zaprezentują musical J. Bocka „Skrzypek na dachu”.

W Sali Balowej łańcuckiego Zamku odbędą się kolejne 2 koncerty. Jako pierwszy zaprezentuje się bas/baryton Tomasz Konieczny, któremu towarzyszyć będzie pianista Lech Napierała. Artystów podziwiać będzie można w pieśniach R. Straussa oraz S. Rachmaninowa.

22 maja na scenie wystąpi rosyjski skrzypek Vadim Repin, który w wieku zaledwie jedenastu lat zdobył złoty medal we wszystkich kategoriach wiekowych w Konkursie im. H. Wieniawskiego i zadebiutował recitalami w Moskwie i Petersburgu. Później występował ze wszystkimi największymi światowymi orkiestrami i najwybitniejszymi dyrygentami.

Andrei Korobeinikov zdobył ponad 20 nagród na różnych krajowych i międzynarodowych konkursach m.in. I nagrodę na III Międzynarodowym Konkursie im. Aleksandra Skriabina w Moskwie.

Znakomitych artystów usłyszymy w interpretacji muzyki C. Debussy’ego, S. Prokofiewa, I. Strawińskiego i P. Czajkowskiego.

23 i 25 maja przenosimy się do Sali koncertowej Filharmonii, gdzie na scenie wystąpi m.in. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej, którą poprowadzi dyrygent Wojciech Rajski oraz Massimiliano Caldi.

24 i 26 maja wracamy do Sali Balowej, gdzie zaprezentują się pianiści Georgijs Osokins z Łotwy oraz A BU z Chin. Oprócz nich wystąpi Kwartet Wilanów gościnnie z Tomaszem Sthralem.

Finał 57. Muzycznego Festiwalu odbędzie się 27 maja o godz. 18:00 w Sali koncertowej Filharmonii. Wystąpi Polska Opera Królewska, która zaprezentuje „Wesele Figara” (opera buffa W. A. Mozart).

Bilety w sprzedaży już dziś od godz. 12:00 na stronie www.festiwallancut.pl oraz w kasie Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Karnet obejmuje 9 koncertów a ceny wahają się od 30 do 100 zł.

fot. Paweł Dubiel