Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Projekty w zakresie wymiany źródeł ciepła – spotkania informacyjne dla mieszkańców Łańcuta

Obecnie borykamy się z problemem zanieczyszczonego powietrza i smogu, który nie ominął Łańcuta. Z tego powodu Stowarzyszenie Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego zaprasza mieszkańców do udziału w inicjatywie Zdrowe Powietrze Jest Lepsze. Obejmuje ona wymianę źródeł ciepła na bardziej przyjazne dla środowiska.

W ramach akcji organizowane będą 2 projekty: „Instalacja kotłów na paliwa stałe w gospodarstwach domowych – projekt parasolowy”, który obejmuje wymianę dotychczasowych źródeł ciepła (pieców, kotłów na paliwa stałe), na kotły na paliwa stałe (inne niż biomasa), z automatycznym zasypem paliwa (ekogroszek) oraz „Wymiana źródeł ciepła na terenie ROF” polegający na:

  1. a) wymianie dotychczasowych źródeł ciepła na kotły gazowe kondensacyjne poprzez:

– wymianę dotychczasowych źródeł ciepła (pieców, kotłów na paliwa stałe) na kotły kondensacyjne jednofunkcyjne (do zasilania instalacji centralnego ogrzewania) wraz z zasobnikiem do podgrzewania ciepłej wody użytkowej,

– wymianę dotychczasowych źródeł ciepła (pieców, kotłów na paliwa stałe) na kotły kondensacyjne dwufunkcyjne (do zasilania instalacji centralnego ogrzewania oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej w sposób przepływowy),

  1. b) wymianie dotychczasowych źródeł ciepła na kotły na biomasę z automatycznym zsypem paliwa.

Spotkania, w których zostaną podane informacje na temat tych projektów odbędą się:

– 29.11.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Łańcucie, w sali gimnastycznej, ul. Piłsudskiego 7,

– 4.12.2019 w Domu Strażaka Łańcut-Przedmieście, ul. 29 Listopada,

– 16.12.2019 w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie, w sali widowiskowej, ul Kościuszki 15.

Wszystkie powyższe spotkania rozpoczną się o godzinie 17:00.

Na spotkaniach mieszkańcy zostaną poinformowani o tym, jakie trzeba spełniać warunki by uczestniczyć w projekcie, jakie inwestycje można w ramach tego zrealizować oraz jakie są kryteria wyboru beneficjentów do projektu. Prowadzący podadzą także termin naboru, koszty uczestnictwa w projekcie oraz pokażą, jak wypełniać wnioski i przygotować załączniki. W trakcie zebrania mieszkańcy Łańcuta będą mogli zadawać pytania, na które uzyskają odpowiedź.

Źródło: UM Łańcut