Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Przynieś nakrętki i pomóż choremu Kacperkowi

Miasto Łańcut oraz Szlachetna Paczka Łańcut i okolice wspierają akcję „Nakręteczka dla Kacperka”. W ten sposób chcą pomóc w zebraniu funduszy na rehabilitację i leczenie chłopca.
Kacperek mieszka w Łańcucie. Choruje na achondroplazję i wiotkość mięśni. Achondroplazja to choroba genetyczna, która powoduje nieprawidłowy rozwój kośćca i karłowatość. Nie można zwalczyć choroby, ale można walczyć z jej skutkami. Kacperek od 4 miesiąca jest intensywnie rehabilitowany. Musi doskonalić umiejętność poruszania się w pozycji pionowej, co jest utrudnione przy zaburzonych proporcjach jego ciała. W dalszym ciągu musi być rehabilitowany, aby prostować i wzmacniać jego kręgosłup, stawy i brzuch tak, aby jego upadki były rzadsze i łagodniejsze w skutkach, a umiejętności ogólnorozwojowe były bardziej zaawansowane.

Każdy może przyłączyć się do akcji – wystarczy przynieść plastikowe nakrętki do Urzędu Miasta lub pod adres Łańcut, ul. Kraszewskiego 177. Nakrętki będzie można dostarczyć również wolontariuszom podczas Finału Szlachetnej Paczki, który odbędzie się 9 i 10 grudnia 2017, w I LO.