Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

„Renegat” w Zamku w Łańcucie

9 lutego o godz. 18:00 w Muzeum-Zamku w Łańcucie odbędzie się kolejne z cyklu „Spotkanie ze sztuką słowa”. Tym razem w Sali Balowej wystąpi polsko-turecka grupa teatralna Teatr KA, działająca w Polsce od 2013 roku. Artyści zaprezentują sztukę „Renegat”, nawiązującą do ballady tureckiej wybitnego polskiego poety – Adama Mickiewicza. W tym roku przypada 220. rocznica jego urodzin.  Sztuka opowiadająca historię miłości tureckiego paszy i polskiej branki, zostanie przedstawiona w tradycyjnej tureckiej technice cieni (Karagöz). Ballada „Renegat” w formie filmu jest częścią stałej wystawy w Muzeum Mickiewicza w Stambule.

Bilety na przedstawienie będą dostępne w lutym w Kasach Głównych Muzeum. Liczba miejsc ograniczona.

Łańcuckie „Spotkania ze sztuką słowa” są wynikiem realizacji projektu „Ochrona i udostępnianie dziedzictwa kulturowego Ordynacji Łańcuckiej poprzez prace remontowo-konserwatorskie i cyfryzację zasobów Muzeum-Zamku w Łańcucie (OR-KA II)”.

W ramach różnorodnych działań przenikają się aspekty kulturalne, edukacyjne i artystyczne. Spotkania będące próbą odnalezienia wartości uniwersalnych w prezentowanej twórczości, są adresowane do różnych grup społeczności lokalnej.  Są także okazją do przywołania twórczości autorów, których wyobraźnia literacka została w sposób szczególny ukształtowana przez miejsce ich pochodzenia – Kresy.

inf. Muzeum-Zamek w Łańcucie