Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

„Rodzina Ulmów z Markowej. Historia, która inspiruje” – konkurs plastyczny

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat rodziny Ulmów z Markowej oraz zainteresowanie uczniów historią lokalnych bohaterów. Wiedza i inspiracja mają przyczynić się do rozwoju tożsamości młodych ludzi w poczuciu przynależności do lokalnej społeczności oraz w poszanowaniu jej tradycji i historii. Konkurs ma również kształtować pozytywne postawy wśród młodzieży, inspirowane lokalnym wzorcem, oraz rozwijać ich wrażliwość i kreatywność. Konkurs skierowany jest do uczniów klas VI-VIII oraz klas gimnazjalnych.

Terminarz:

do 8 marca 2019 r., do godziny 14:00 przekazywanie konkursowych prac plastycznych do Szkoły Podstawowej w Markowej
do 14 marca 2019 r., do godziny 12:00 ocena i wybór trzech najlepszych prac konkursowych przez Komisję konkursową
15 marca 2019 r., przekazanie informacji o wynikach konkursu
22 marca 2019 r., godzina 10:00 ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród podczas uroczystej akademii w Szkole Podstawowej w Markowej.

Organizatorem konkursu plastycznego „Rodzina Ulmów z Markowej. Historia, która inspiruje” jest Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów Markowej, natomiast współorganizatorem Szkoła Podstawowa im. Sług Bożych Rodziny Ulmów w Markowej.

Wszelkie zapytania na temat konkursu plastycznego proszę kierować pod adres: sekretariat@muzeumulmow.pl lub dzwonić pod numer: (17) 224 10 15.

Regulamin dostępny TUTAJ.