Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

„Romantyczny Słowacki” w łańcuckim Muzeum

4 września 1809 r. w Krzemieńcu przyszedł na świat jeden z najwybitniejszych przedstawicieli romantyzmu, poeta, dramaturg i wizjoner. Niedawno miała miejsce 210 rocznica jego urodzin, aby ją uczcić organizowane jest spotkanie na Sali Balowej Muzeum – Zamku w Łańcucie w najbliższy piątek 25 października 2019 r. o godzinie 18:00.

Wystąpi aktor, lektor, reżyser i wykładowca Andrzej Ferenc oraz Trio AMABILE w składzie Monika Polaczek Przestrzelska, Maciej Przestrzelski, Marek Karwowski.

Andrzej Ferenc ma w swoim dorobku występy w wielu warszawskich teatrach: Teatrze Rozmaitości, Teatrze Dramatycznym, Operze Kameralnej, Operze Narodowej i w Teatrze Współczesnym. Od lat współpracuje z Polskim Radiem, zagrał w ponad tysiącu słuchowiskach. W 2010 roku został laureatem Złotego Mikrofonu, w 2016 roku przyznano mu nagrodę Wielki Splendor Teatru Polskiego Radia. Od 2016 roku kieruje stworzonym przez siebie Teatrem Scena w Domu Literatury w Warszawie.

Bilety w cenie 1 zł do kupienia w Kasach Głównych od wtorku 22 października.

Cykl „Spotkanie ze sztuką słowa” jest organizowany przez Muzeum-Zamek w Łańcucie jako wynik projektu: Ochrona i udostępnianie dziedzictwa kulturowego Ordynacji Łańcuckiej poprzez prace remontowo- konserwatorskie i cyfryzację zasobów Muzeum-Zamku w Łańcucie (OR-KA II). Wydarzenia realizowane w ramach tego programu mają walory, zarówno kulturalne, edukacyjne jak i artystyczne. Mają na celu zaspokojenie wielu różnych potrzeb mieszkańców regionu.

Źródło: MZ Łańcut
J. Rejman