Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła dzisiaj z Łańcuta

Po mszy św. odprawionej dzisiaj o 7:30 w kościele pw. św. Michała Archanioła, wyruszyła XV Powiatowa Pielgrzymka Rowerowa z Łańcuta na Jasną Górę.

Patronat nad pielgrzymką, jak co roku objął Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń, który po raz kolejny uczestniczy w pielgrzymowaniu na rowerze razem z ponad stu trzydziestoosobową grupą, w wieku od 11 do 77 lat.

W ciągu pięciu dni pielgrzymi w żółtych koszulkach z herbem Powiatu Łańcuckiego pokonają trasę około 360 km. Odwiedzą oni na pątniczym szlaku takie miejsca kultu religijnego jak: Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie, Sanktuarium Matki Bożej z Puszczy w Ostrowach Tuszowskich, zabytkowy drewniany kościółek pw. św. Wojciecha w Gawłuszowicach, Sanktuarium Jezusa Konającego w Pacanowie, średniowieczną Kolegiatę w Wiślicy, Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej w Pilicy oraz Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie k. Żarek.

W czwartek 11 sierpnia o godz. 17.30 w Bazylice Jasnogórskiej w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej będzie sprawowana Msza Święta przez czterech księży, którzy wraz z pielgrzymami wyruszyli na rowerową pielgrzymkę.

W tym szczególnym roku, jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski i po spotkaniu w Ojczyźnie z papieżem Franciszkiem podczas XXXI Światowych Dni Młodzieży, pielgrzymi będą mogli przeżyć rekolekcje w drodze pod hasłem: „Błogosławieni MiŁosierni Albowiem Oni Miłosierdzia Dostąpią”.

Jadą z różnymi intencjami: z prośbą o łaski dla swoich rodzin, dzieci i wnuków, pomyślność w dostaniu się na wymarzone studia ,dobrą pracę, w podziękowaniu za zdane egzaminy.

12 sierpnia zaplanowany został powrót autokarem do Łańcuta.

Wypowiedzi pielgrzymów oraz szersza relacja już w najbliższych Wydarzeniach TV.

info: Starostwo Powiatowe w Łańcucie

fot. Piotr Dubiel