Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Ruszyła akcja „Choinka dla Ulmów”

„Choinka dla Ulmów” to coroczna akcja organizowana przez Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

We wnętrzu symbolicznego domu Rodziny Ulmów, które znajduje się w markowskim Muzeum, wśród fotografii Józefa i Wiktorii oraz sześciorga ich dzieci, stanie choinka, przypominająca o tych niewielu wspólnie przeżytych przez nich Świętach. Akcja odbywać się będzie w dniach 19 oraz 20 grudnia br.

Ku naszej radości zeszłoroczna edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, zatem i w tym roku serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału – informują organizatorzy akcji.

Aby wziąć w niej udział wystarczy własnoręcznie wykonać dowolną ozdobę choinkową, a następnie do dnia 19 grudnia w godz. 8:00 – 14:00 dostarczyć ją do świetlicy Szkoły Podstawowej im. Sług Bożych Rodziny Ulmów w Markowej.

Finał akcji odbędzie się 20 grudnia o godzinie 12:00, kiedy to w Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej, z udziałem wszystkich chętnych, odbędzie się strojenie drzewka choinkowego.

W akcję mogą włączyć się wszyscy zainteresowani, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.