Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

„Senior zawsze twórczy”, czyli wernisaż wystawy poplenerowej

„Senior zawsze twórczy” to tytuł wystawy poplenerowej, grup Łańcuckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jej otwarcie odbyło się 3 grudnia br. w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie.

Seniora często postrzega się jako osobę, która najlepsze lata ma już za sobą, a czas który jej pozostał powinna spędzić na bujanym fotelu. Wbrew tej opinii okazuje się jednak, że ten okres życia może być wyjątkowym okresem dla każdej osoby. Najlepszym przykładem aktywnego spędzania czasu są słuchacze Łańcuckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Na wystawie, której wernisaż odbył się w poniedziałek, zostały zaprezentowane prace grup ŁUTW: malarskiej, fotograficznej oraz rękodzieła artystycznego. Oprócz obrazów, fotografii i pięknie wykonanych bransoletek, część wystawy stanowiły ikony.

Projekt został dofinansowany z budżetu Burmistrza Miasta Łańcuta oraz Wojewody Podkarpackiego.

W imprezie wzięli udział m.in. Burmistrz Miasta Łańcuta Rafał Kumek, Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń, były Burmistrz Stanisław Gwizdak, liczna grupa słuchaczy i zaproszonych gości.

Autorami prac, które powstały podczas pleneru, jest liczna grupa członków Stowarzyszenia. Prace można obejrzeć do końca grudnia w godzinach pracy Miejskiego Domu Kultury.

Podczas tego wieczoru wystąpił chóru „Cantabile” oraz Bolesław Brodziak.

Więcej na ten temat w najbliższych Wydarzeniach.

Fot. P. Dubiel