Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Seniorzy mieli swoje święto

Już po raz kolejny Filia MDK Podzwierzyniec wspólnie z Klubem Seniora działającym przy Filii MDK zorganizowała  spotkanie z okazji Dnia Seniora.

Ten dzień to szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek. Koncert został przygotowany z myślą o nich.

W uroczystości wzięli udział Stanisław Gwizdak Burmistrz Miasta Łańcuta, Dorota Chudzik kierownik Filii MDK Podzwierzyniec, Zdzisław Nowak przewodniczący Koła Diabetyków w Łańcucie, Zofia Kuźniar przewodnicząca Klubu Seniora, Małgorzata Babiarz dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Żołyni, członkowie Klubu Seniora oraz pozostali seniorzy.

dsc_2661-kor-1024x768Po raz kolejny obchodzimy uroczyście ten dzień, bardzo serdecznie i gorąco witam wszystkich na dzisiejszym spotkaniu. Szczególnie naszych drogich seniorów. Ten rok był dla nas bardzo wyjątkowy – mówiła przewodnicząca Klubu Seniora, Zofia Kuźniar.

Pani Zofia przedstawiła wszystkim zebranym krótką historię działalności klubu.

Zorganizowaliśmy w tym roku spotkanie opłatkowe oraz warsztaty wielkanocne. Wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Ulmów i skansenu w Markowej, spotkanie integracyjne w Husowie z Klubem Seniora z Sieteszy, spotkanie integracyjne na strzelnicy w Żołyni z Klubem Seniora z Żołyni, wycieczkę do Zagrody Garncarskiej w Medyni Głogowskiej, spotkanie w leśniczówce, wyjazd na koncert Eleni do Radawy, jednodniową wycieczkę do Kazimierza Dolnego, wyjazd do Filharmonii Rzeszów oraz wyjazd na dożynki wojewódzkie do Polańczyka – wymieniała Zofia Kuźniar.

Klub Seniora współpracuje również z innymi klubami m.in. z Żołyni. Prowadzi warsztaty bożonarodzeniowe oraz kulinarne. 

dsc_2697-kor-1024x768W tym szczególnym dniu nie zabrakło życzeń pomyślności, długich lat życia w dobrym zdrowiu, w gronie najbliższych, pogody ducha, satysfakcji oraz spełnienia wszelkich marzeń skierowanych dla seniorów od kierownika Filii MDK,  Doroty Chudzik.

Na scenie wystąpiła Kapela Biesiadna „Śwagry”, Zespół Śpiewaczy działający przy Filii MDK Podzwierzyniec, swój spektakl pt. „Chciało się Zosi jagódek” przedstawił „Mały Teatrzyk” działający przy Kole Diabetyków w Łańcucie.

Panie z Klubu Seniora przygotowały wystawę rękodzieła artystycznego. Na wszystkich zaproszonych gości czekał pyszny poczęstunek.

Fot. Edward Soński